Vozy Volvo s vestavěným Obchodem Play a Google Asistentem

Společnost Volvo se stala první společností, která bude prodávat vůz s funkcí Android Auto bez nutnosti telefonu.

Společnost představila model XC40 s novou verzí informačního systému Sensun, který funguje na platformě Android P. Obsahuje aktualizované uživatelské rozhraní s nabídkou a různými ovládacmi moduly. K dispozici máte vestavěné tlačítko Google Asistent, kterého můžete požádat o přehrání hudby, provádění vyhledávacích požadavků, vyhledání trasy nebo změnu teploty v autě.

V autě máte tablet, který má jasné, velké a berevné ikony. Tablet ovládáte jako smartphone, je zde nyní i Google Play, přes který můžete instalovat aplikace jako je Deezer, Pocketcast a další. Cílem není to, aby Vás toto zařízení rozptylovalo, proto jsou video aplikace jako YouTube a další zakázány.

Zatímco při použití těchto aplikací nepotřebujete účet Google, tak pokud si ho zde nastavíte, tak Vám Mapy Google budou například ukazovat Vaše oblíbená místa, adresu Vašeho domu, práce a podobně. Pokud budete mít nastavený profil řidiče, tak mezi tímto profilem budete moct přepínat, takže se Vám vozidlo přizpůsobí i vašemu poslednímu nastavení sedadel.

Tento systém běží na platformě Android P na aktualizovaném programu Google Asistent, který za Vás i může zajistit schůzky. Podle společnosti Volvo by auto mělo být automaticky schopno rozpoznat, kdy bude zapotřebí údržba auta – pokud to budete chtít, tak se Vám o to postará, upozorní Vás a zajistí Vám rezervaci.

Tohle je zatím jen prototyp – konečná verze bude pravděpodobně trochu jiná a očekává se, že bude k dispozici někdy koncem příštího roku.

Zdroj: The Verge

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *