Nejlepší počítač za 20 000,-

Máme za sebou počítač nižší třídy, nižší střední třídy. A teď tady pro vás máme počítač střední třídy s cenovou relací 20 000Kč, který je zlatou střední cestou, co se poměr cena/výkon týče.

Procesor

Pro počítač jsme vybrali procesor od firmy AMD RYZEN 5 1500X, který disponuje 4 fyzickými jádry a 8 vlákny při základním taktu o 3.5Ghz a po automatickém přetaktování dosahují takty 3.7Ghz. Je nutno podotknout, že procesor je možno taktovat, tak máte možnost z procesoru vyždímat o něco málo výkonu navíc. Avšak, když budete procesor chtít taktovat, doporučujeme abyste si případně dokoupili nový chladič.


Základní deska

MSI B350 PC MATE. Tuhle základní desku jsme již použili, a použijeme ji znova. A to z důvodu, že tato základní deska je v téhle cenové relaci nepřekonatelná. Podporuje novou patici AM4, která je velmi důležitá, aby jsme zasadili náš procesor. Dále podporuje nové paměťové moduly DDR4 o frekvenci 3200Mhz.


Operační paměť

Nemohli jsme jinak, než opět sáhnout po operační paměti HyperX firmy Kingston, jenž paměťové moduly jsou v herním světě velmi dobře známy. Operační paměti o velkosti 8Gb pracuji na frekvenci 2666Mhz. A  jestli to pro vás málo, můžete je lehce přetaktovat v BIOSu.


Grafická karta

K výkonnému procesoru je třeba adekvátní grafický adapter. A proto jsme sáhli po grafické kartě GTX 1060, která vás určitě nezklame. Je to ideální volba pro  pro herní zážitky ve QHD a Full HD rozlišení. Díky 16nm výrobní technologii a nové architektuře Pascal se výrobce chlubí nejen znatelně vyšším výkonem, ale daleko větší efektivitou. Očekávaná spotřeba se tak pohybuje na hranici pouze 120 W, ale přitom výkonově srovnatelná GTX 980 si žádala pro svůj provoz až 165 W.


SSD

SD disk Patriot Burst 120GB je právě takovým řešením pro ty, kteří chtějí zvýšit výkon svého systému.Oproti tradičnímu diskům eliminuje Patriot Burst prodlevu při vyhledávání dat a dosahuje násobně vyšších rychlostí. Dojde tím k odbrzdění celého počítače, neboť už se nebude na disk neustále čekat. Rychleji se budou pouštět aplikace i samotný operační systém a veškerá činnost bude plynulejší.


HDD

K SSD disku přiřadíme pevný disk od firmy Western Digital, který je nejen spolehlivý, ale i výkonný! Disk je vybaven velkým množstvím technologií pro ochranu dat a bezporuchový provoz. Pro maximální odezvu a přenosovou rychlost je s konektorem pro moderní rozhraní SATA III s rychlostí až 6 Gbps. Samozřejmě nutno dodat, že disk má kapacitu 1Tb, takže se nemusíte bát, že ukládaní na disk skončí 1 hrou.


Zdroj

Corsair CX550M. Vynikající volba pro stavbu počítače, kde se vyžaduje vysoká spolehlivost, nízká hlučnost a flexibilita kabeláže. Zdroj dosahuje účinnosti až 85%, a je proto certifikovaný 80 Plus Bronze. Neprodukuje tolik zbytkového tepla a zbytečně nespotřebovává energii, čímž odlehčí vaší peněžence.


Skříň

Jak u předchozí sestavy tak i tady použijeme skříň  SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black, která vypadá prostě dobře. Na dojmu přidá i to, že má prosklenou bočnici, takže se můžete kochat vašimi komponenty. Skříň zahrnuje i prachové filtry, takže nemusíte hned po měsíci vysávat celou skříň.


Suma sumárum

Počítač střední třídy, který vyšel na 19 903,-  má vše, co byste od takového počítače čekali. Výkonný procesor, výkonná grafická karta, která bude nekompromisní vůči nízkým snímkům ve hrách. Takže se už nemůžete vymlouvat na nízký počet snímku ve hrách.

Výše uvedené komponenty můžete najít zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *