Hodinky, které promění Vaši ruku v dotykovou obrazovku

Vědci z univerzity Carnegie Mellon představili novou inteligentní technologii tohoto druhu hodinek, které Vám promění ruku v dotykovou obrazovku. Prototyp LumiWatch projektuje interakční plochu na Vaší ruku. Na GIFu můžete vidět, jak hodinky fungují, když je zapnete, tak přejedete prstem doleva a hodinky odemknete. Aplikace s Vám poté zobrazí podél paže. Hodinky Vám mohou nabídnout rozhraní o velikosti 40 centimetrů čtverečních, což je zhruba 5x větší rozhraní než typické inteligentní hodinky.

LumiWatch obsahuje projektor, snímač hloubky, kovový kryt a baterii. Projektor používá tři lasery – červený, modrý a zelený, ty jsou dostatečně jasné tak, aby byly vidět venku. Hodinky jsou vybaveny 15-lumenovým laserovým projektorem, nepřetržitým sledováním prstvů ve 2D, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm 1,2GHz, 768MB RAM, 4GB pamětí a lithium-iontovou baterií 740 mAh s možností Bluetooth a Wi-Fi. Hodinky vydrží zhruba déle než hodinu nepřetržitého promítání, s přerušovaným promítáním by mohly vydržet celý den.

Vědci odhadují, že okamžitá maloobchodní cena prototypového modelu by se mohla pohybovat okolo $600 (cca 12 600 Kč). Prototypový model hodinek je celkem velký, měří 50x41x17 mm. Nejsou to ale první hodinky, které promítají informace na Vaše tělo. Existují již i hodinky s názvem Haier Asu, které mají také vestavěný projektor, který zobrazuje informace na zadní straně Vaší ruky.

Zdroj: The Verge

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *