17letá dívka vyhrála soutěž Change the Game od Googlu

V prosinci loňského roku, společnost Google oznámila soutěž pro dívky nazvanou Change the Game. Cílem bylo upozornit na skutečnost, že i ženy a mladé dívky také hrajou různé hry a že by i ony mohly nějaké ty hry navrhnout.

Change the Game vyzvala mladé dívky po celých Spojených státech, aby navrhly hru, kterou by rády hrály. Včera, na jevišti v Los Angeles, Google oznámil vítězku této soutěže. Je to 17letá dívka Christine z Vancouveru. Soutěže se zúčastnila se svou hrou jménem Mazu.

Mazu je postava mladé dívky, která se vydává přes nebezpečný les, který je obývaný predátory a hladovějícími lovci. Zde se můžete podívat na koncept hry:

Mezi další finalisty patří: Dakota z Encino z osmé třídy, Lili z Poplar z deváté třídy, Erin z Freehold a Lauren z Birminghamu.

Hlavní výhra byla stipendium $10,000 na vysokou školu a $15,000 příspěvek na technologie pro její školu. Ona a další čtyři finalisté získali exkluzivní zážitek na E3, kde mohli předvést svůj herní design, prohlídku kanceláře Google Los Angeles a Samsung Galaxy Tab S3.

Podle studie Google tvoří ženy a dívky 50% mobilních hráčů, přesto ženy tvoří pouze 23% herního průmyslu.

Většina žen, které mají zájem vytvářet hry si myslí, že nemají šanci kvůli toho, že neumí kódovat. Google Change the Game proto doufá, že rozšíří to, že nemusíte umět pouze kódovat, ale návrh videohry obsahuje více věcí, než pouze kódování, jako je grafický design, hudba a další.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *