Apple App Store vydělává skoro dvojnásobek než Google Play Store

Obchod Google Play je největší distribuce mobilních aplikací na světě. Nicméně být největší neznamená být nejvíce výdělečný. Grafy z roku 2018 to ukazují přesně. Apple Store vydělává mnohem peněz než Google Play Store.

A to o kolik? podle App Annie v roce 2018 Apple Store vydělal o 85 % více peněz než Google Play. To znamená že iOS uživatelé utratili skoro 2x více peněž než uživatelé Androidu.

Ale abych jen nemluvil o Apple storu, tak na druhou stranu Google Store vede v počtu stažených aplikací.

V roce 2018 bylo napočítáno na Google Storu 19,2 miliardy stažení. A v Apple Storu bylo zjištěno 8,2 miliard stažení. To znamená že Google Store má o 135 % více stažených aplikací než Apple Store.

Jinými slovy Google musí dohnat Apple ve výdělku a Apple store musí dohnat Google v počtu stažených aplikací.

Ať už fandíte jakémukoliv operačnímu systému, tak stránka App Annie ukazuje, jak tyto dvě mobilní platformy jsou populární. Tento rok tyto dvě platformy mají dohromady přes 27,5 miliard stažení (což je nový rekord). A co se týče peněz, které vydělali, tak dohromady to činí 18,4 miliard dolarů.

Když vezmeme v potaz, že uživatelé stráví cca 3 hodiny užíváním appek a kolem 40 stažených appek za měsíc, můžeme předpokládat, že počet stažení a počet vydělaných peněz bude rok od roku stoupat.

 

 

 

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *