Facebook Messenger bude automaticky překládat zprávy

Facebook bude mít k dispozici automatický překlad ve své platformě Messenger.

Podle CNET je překlad již v Messengeru součástí. Tato funkce bude zatím dostupná všem uživatelům v USA a v Mexiku, ale z počátku bude překládat jen zprávy, které jsou v angličtině a španělštině.

Pokud uživatel, jehož jazyk je angličtina, obdrží zprávu ve španělštině, tak obdrží vyskakovací okno s dotazem, zda chce zprávy od této osoby přeložit. Pokud uživatel vybere možnost “Ano”, tak všechny budoucí zprávy v této konverzaci budou automaticky přeloženy. Tato funkce bude naopak fungovat i pro uživatele, kteří používají španělštinu. Uživatel obdrží přeloženou i původní zprávu, aby se vyhnuli nejasnostem v překladu.

Facebook oznámil tuto funkci na konferenci vývojářu F8 již v dubnu. Zpočátku byla tato funkce k dispozici jen na Facebooku Marketplace. Podle zpráv byl Facebook s touto funkcí spokojen, proto ji dále rozšiřuje i na Messenger.

Překlady jsou v současné době podporovánny pouze v angličtině a španělštině. Nicméně podle CNET společnost Facebook uvedla, že v budoucnu budou k dispozici další jazyky a země, kde se funkce bude moct využívat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *